Güncelleme: 26/02/2019

                                    
29 Mayıs 2019,Çarşamba

09.00-12.00

Enstitü Sınavları (Bergama Ticaret Odası(Yeni Bina))

13.00-20.00

Enstitü Sınavları (Bergama Ticaret Odası(Yeni Bina))

10.00-12.30

Kongre Öncesi Kurslar
Kurs 1:
Eva Fahlström Borg “The Courage to be Brave / Yürekli olma Cesareti ”

Kurs 2: Bahar Gökler: “Başkalarının toprağına sürgün gitmek, kendi toprağında kendini sürgünde hissetmek”

13.30-17.00

Kongre Öncesi Kurslar
Kurs 1:
Eva Fahlström Borg “The Courage to be Brave / Yürekli olma Cesareti

Kurs 2: Bahar Gökler: “Başkalarının toprağına sürgün gitmek, kendi toprağında kendini sürgünde hissetmek”

Bilimsel Program 1. Gün: 30 Mayıs 2019, Perşembe

08.30-09.00

Kayıt (Asklepion)

09.00-09.40

Açılış ve Konuşmalar (Asklepion)
    Kongre Başkanları: Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu - Osman Özdel
    Grup Psikoterapileri Başkanı: Abdülkadir Çevik
    Enstitü Başkanı: Bircan Kırlangıç Şimşek
    Federasyon başkanı: Gül Şendil
    Onursal Başkan: Grete Leutz
    Belediye Başkanı: İlan Edilecek
    Kaymakam: Mahmut Kaşıkçı

09.45-10.25

Serbest Kürsü “Emre Kapkın ve Ondan Bize Kalanlar” (Asklepion)
    Kürsü Başkanı: Ayşen Baykara

10.30-11.15

Konferans: “Bugünü anlamak isteyene toprak fısıldar, geçmişe mutlaka uğra” (Asklepion)
    Konuşmacılar: Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu - Umay Oğuzhanoğlu Akay

11.20-12.20

Konferans: “İnsan toprağını taşır gittiği yere ‘Bir “biz” vardır zihnimde benden içeru’, Sosyometri ve ötesi” (Asklepion)
    Konuşmacılar: Bircan Kırlangıç Şimşek - Ejder Akgün Yıldırım

12.30-13.30

Öğle Arası

14.00-17.00

Grup Uygulamaları (Asklepion)

1.Eva Fahlström Borg & Hande Karakılıç Üçer “Donmuş Travmayı Çözmek – Travmadan Dayanıklılık ve Şifaya”, (Çev: Hande Karakılıç)

2.İnci Doğaner & Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü “Derin beden dili”

3.Agnes Dudler “My inner land: Wandering through the landscape of my soul”, (Çev: Ethel Eskenazi)

4.Maurizio Gasseau “Our dreams in the Land of Asklepios to create Hope for Future”, (Çev: Ekin Başar)

5.Bahar Gökler “İnsanın bilinçaltı saklancası, toprağın altında yatar”

6.Arşaluys Kayır “Yadigar; kimden kime, nereden nereye”

7.Tülin Kuşgözoğlu & Berna Arapaslan “Köklerin fısıltısı dalların şarkısı”

8.Stylianos Lagarakis “My grand parents homeland. the ıntımate memorıes from our grandparents”, (Çev: Berna Gökengin)

9.Grete Leutz  “The legacy of the Pergamon Asklepion to the Healing Arts in our time”, (Çev: M. Can Ger)

10.Haja (Johann Jakob) Molter “The possibility to deal with the legacy of the past within the systemic concept of self-organization”, (Çev: Ayten Bölükbaşı)

11.Nevzat Uçtum Muhtar-Hülya Deniz “Toprağımda kadın ve erkek manzaraları”

12.Judith Teszáry “To explore the legacy of our ancestors and insight about our loyalties to them”, (Çev: Gamze Arpacı)

13.Işıl Vahip “Grup normları ve terapötik tutum”

17.15-20.00

Sosyal Etkinlik (Asklepion)
    Plaket Töreni
   
Halk Oyunları Gösterisi ve Müzik Dinletisi

 

Bilimsel Program 2. Gün: 31 Mayıs 2019, Cuma

09.00-09.45

Konferans: “Common cultural herritage in Greece/Turkey” (Asklepion)
    Konuşmacı: Stylianos Lagarakis, (Çev: Berna Gökengin)

09.50-10.35

Konferans: “Toprak sesleniyor: bana başka masallarla gel” (Asklepion)
    Konuşmacı: Levent Küey

10.40-11.35

Konferans: “The inner theater” (Asklepion)
    Konuşmacı: Agnes Dudler, (Çev: Ethel Eskenazi)

11.45-13.15

Atölye Çalışmaları (Asklepion)

1. Eda Ünlü Sağdıç & Aslı Özyıldız “Toprağımın bedenimdeki tınısı” (dans ve müzikle)

2. Ayşe Altan & Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü “Gelin toprağınızı/toprağımızı birlikte işleyelim”

3. Barış Tok & İnanç Sümbüloğlu “Toprak Bedenim: hareket ve dansla bedenimi işliyorum”

4. Berna Gökengin & Emine Pişmişoğlu “Köklerden yaprağa aktarılanlar, kalanlar”

5. Ejder Akgün Yıldırım “Protagonistin travmatik öyküsünü çalışmak: genel ilkeler, kör noktalar, zorluklar”

6. Enise Çoban Çalışkan & Ali Kuserli  “Zihin ağacımın kökleri belleğimin toprağında…”

7. Haja (Johann Jakob)  Molter  “In sculpture building”, (Çev: Ayten Bölükbaşı)

8. Işıl Bulut “Umuda çağrı”

9. Tülin Acar & Tuğba Yücel “Çocukluk bahçemde psikodrama”

10. Özlem Ulutaş Akarken & Gözde Özer Danış "Hayat Ağacımın Tohumları & Meyveleri"

12.30-14.00

Öğle Arası

14.00-14.45

Konferans: "Toprağın çağrısı ve ikilemlerimiz (Psikodrama)" (Asklepion)

    Konuşmacı: Nuşin Sarımurat Baydemir

15.00-18.00

Grup Uygulamaları (Asklepion)

1.Eva Fahlström Borg  & Hande Karakılıç Üçer “Donmuş Travmayı Çözmek – Travmadan Dayanıklılık ve Şifaya”, (Çev: Hande Karakılıç)

2.İnci Doğaner & Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü “Derin beden dili”

3.Agnes Dudler “My inner land: Wandering through the landscape of my soul”, (Çev: Ethel Eskenazi)

4.Maurizio Gasseau “Our dreams in the Land of Asklepios to create Hope for Future”, (Çev: Ekin Başar)

5.Bahar Gökler “İnsanın bilinçaltı saklancası, toprağın altında yatar”

6.Arşaluys Kayır “Yadigar; kimden kime, nereden nereye”

7.Tülin Kuşgözoğlu “Köklerin fısıltısı dalların şarkısı”

8.Stylianos Lagarakis “My grand parents homeland. The intimate memories from our grandparents”, (Çev: Berna Gökengin)

9.Grete Leutz  “The legacy of the Pergamon Asklepion to the Healing Arts in our time”, (Çev: M. Can Ger)

10.Haja (Johann Jakob) Molter “The possibility to deal with the legacy of the past within the systemic concept of self-organization”, (Çev: Ayten Bölükbaşı)

11.Nevzat Uçtum Muhtar-Hülya Deniz “Toprağımda kadın ve erkek manzaraları”

12.Judith Teszáry “To explore the legacy of our ancestors and insight about our loyalties to them”, (Çev: Gamze Arpacı)

13.Işıl Vahip “Grup normları ve terapötik tutum”

19.30-23.00

Sosyal Etkinlik (İlan edilecek)
    Gala Yemeği

 

Bilimsel Program 3. Gün: 1 Haziran 2019, Cumartesi

08.00-11.00

Enstitü Genel Kurulu (Haliçpark Otel)

11.30-12.15

Konferans: “Psikolojik sembolizm: Bedenin duyum ve imgelerinden gelen anlamlar ve çözümler” (Asklepion)
    Konuşmacı: İnci Doğaner

12.15-13.30

Konferans: “Toprağın sesini dinlemek” (Asklepion)
    Konuşmacı: Nevin Eracar & Bülent Kılıçaslan

13.00-14.30

Öğle Arası
    Sosyal Etkinlik: (Turlar Ücretlidir)
    Tur 1: Akropol Gezisi (Arkeolog Eşliğinde)
    Tur 2: Parşömen Atölyesi Gezisi (Parşömen Oluşumunu İzleme)

15.00-18.00

Grup Uygulamaları (Asklepion)

1.Eva Fahlström Borg  & Hande Karakılıç Üçer “Donmuş Travmayı Çözmek – Travmadan Dayanıklılık ve Şifaya”, (Çev: Hande Karakılıç)

2.İnci Doğaner & Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü “Derin beden dili”

3.Agnes Dudler “My inner land: Wandering through the landscape of my soul”, (Çev: Ethel Eskenazi)

4.Maurizio Gasseau “Our dreams in the Land of Asklepios to create Hope for Future”, (Çev: Ekin Başar)

5.Bahar Gökler “İnsanın bilinçaltı saklancası, toprağın altında yatar”

6.Arşaluys Kayır “Yadigar; kimden kime, nereden nereye”

7.Tülin Kuşgözoğlu “Köklerin fısıltısı dalların şarkısı”

8.Stylianos Lagarakis “My grand parents homeland. the intimate memories from our grandparents” (Çev: Berna Gökengin)

9.Grete Leutz  “The legacy of the Pergamon Asklepion to the Healing Arts in our time”, (Çev: M. Can Ger)

10.Haja (Johann Jakob) Molter “The possibility to deal with the legacy of the past within the systemic concept of self-organization”, (Çev: Ayten Bölükbaşı)

11.Nevzat Uçtum Muhtar-Hülya Deniz “Toprağımda kadın ve erkek manzaraları”

12.Judith Teszáry “To explore the legacy of our ancestors and insight about our loyalties to them”, (Çev: Gamze Arpacı)

13.Işıl Vahip “Grup normları ve terapötik tutum”

18.00-19.00

Diploma Töreni (Asklepion)

19.30-23.00

Sosyal Etkinlik (ilan edilecek)
    Kongre sonu sosyal etkinliği.

   


       

Önemli Tarihler

Kurs tarihleri:
29 Mayıs 2019
Kongre tarihleri:
30 Mayıs – 01 Haziran 2019
Erken kayıt son tarihi:
1 Nisan 2019
Bildiri gönderimi için son tarih:
15 Nisan 2019

Derneklerimiz

Destekçiler

Konuşmacılar / Grup Liderleri

Nuşin Sarımurat Baydemir, Türkiye
Umay Oğuzhanoğlu Akay, Türkiye
Levent Küey, Türkiye
Arşaluys Kayır, Türkiye
Bircan Kırlangıç Şimşek, Türkiye
Judith Teszáry, İsveç / Macaristan
Emine Pişmişoğlu, Türkiye
Stylianos Lagarakis, Yunanistan
İnci Doğaner, Türkiye
Grete Leutz, Almanya
Barış Tok, Türkiye
Bahar Gökler, Türkiye
Nevzat Uçtum Muhtar, Türkiye
Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü, Türkiye
Berna Gökengin, Türkiye
Bülent Kılıçaslan, Türkiye
Aslı Özyıldız
Özlem Ulutaş Akarken, Türkiye
Haja (Johann Jakob) Molter, Almanya
Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu, Türkiye
İnanç Sümbüloğlu, Türkiye
Hülya Deniz, Türkiye
Enise Çalışkan Çoban, Türkiye
Gözde Özer Danış, Türkiye
Osman Topak, Türkiye
Eda Ünlü Sağdıç
Nevin Eracar, Türkiye
Tuğba Yücel, Türkiye
Tülin Acar, Türkiye
Işıl Vahip, Türkiye
Agnes Dudler, Almanya
Eva Fahlström Borg, İsveç
Hande Karakılıç Üçer, Türkiye
Işıl Bulut, Türkiye
Cüneyt Evren, Türkiye

 

Powered byy Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.