29 Mayıs 2019,Çarşamba 

08.00-13.50
14.30-19.20

Enstitü Sınavları (Bergama Ticaret Odası(Yeni Bina))

 

 

10.00-12.30
13.30-16.00

Kongre Öncesi Kurslar
Kurs 1:
Eva Fahlström Borg “The Courage to be Brave / Yürekli olma Cesareti”

Kurs 2: Bahar Gökler: “Başkalarının toprağına sürgün gitmek, kendi toprağında kendini sürgünde hissetmek”

Bilimsel Program 1. Gün: 30 Mayıs 2019, Perşembe

08.30-09.00

Kayıt (Asklepion)

09.00-09.40

Açılış ve Konuşmalar (Asklepion)
    Kongre Başkanları: Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu - Osman Özdel
    Grup Psikoterapileri Başkanı: Abdülkadir Çevik
    Enstitü Başkanı: Bircan Kırlangıç Şimşek
    Federasyon başkanı: Gül Şendil
    Onursal Başkan: Grete Leutz
    Bergama Belediye Başkanı:Hakan Koştu
    Kaymakam: Mahmut Kaşıkçı

09.45-10.25

Serbest Kürsü “Emre Kapkın ve Ondan Bize Kalanlar” (Asklepion)
    Kürsü Başkanı: Ayşen Baykara

10.30-11.15

Konferans: “Bugünü anlamak isteyene toprak fısıldar, geçmişe mutlaka uğra” (Asklepion)
    Konuşmacılar: Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu - Umay Oğuzhanoğlu Akay

    Oturum Başkanı: Osman Özdel

11.20-11.20

11.20-11.50
Konferans: “İnsan toprağını taşır gittiği yere”
(Asklepion)

    Konuşmacılar: Bircan Kırlangıç Şimşek
    Oturum Başkanı: Figen Çulha Ateşçi
   
11.50-12.20 
Konferans: “‘Bir “biz” vardır zihnimde benden içeru’, Sosyometri ve ötesi”
(Asklepion)

   
Konuşmacılar: Ejder Akgün Yıldırım
    Oturum Başkanı: Figen Çulha Ateşçi

   

12.30-13.30

Öğle Arası

14.00-17.00

Grup Uygulamaları (Asklepion)

1.Eva Fahlström Borg & Hande Karakılıç Üçer “Donmuş Travmayı Çözmek – Travmadan Dayanıklılık ve Şifaya”, (Çev: Hande Karakılıç)

2.İnci Doğaner & Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü “Derin beden dili”

3.Agnes Dudler “My inner land: Wandering through the landscape of my soul”, (Çev: Ethel Eskenazi)

4.Maurizio Gasseau “Our dreams in the Land of Asklepios to create Hope for Future”, (Çev: Ekin Başar)

5.Bahar Gökler “İnsanın bilinçaltı saklancası, toprağın altında yatar”

6.Arşaluys Kayır “Yadigar; kimden kime, nereden nereye”

7.Tülin Kuşgözoğlu & Berna Arapaslan “Köklerin fısıltısı dalların şarkısı”

8.Stylianos Lagarakis “My grand parents homeland. the ıntımate memorıes from our grandparents”, (Çev: Berna Gökengin)

9.Grete Leutz  “The legacy of the Pergamon Asklepion to the Healing Arts in our time”, (Çev: M. Can Ger)

11.Nevzat Uçtum Muhtar & Hülya Deniz “Toprağımda kadın ve erkek manzaraları”

12.Judith Teszáry “To explore the legacy of our ancestors and insight about our loyalties to them”, (Çev: Gamze Arpacı)

13.Işıl Vahip “Grup normları ve terapötik tutum”

   
17.15-20.00
Plaket Töreni, Açılış Gösterileri ve Açılış Kokteyli /
Etkinlik Yürütücüsü: Osman Özdel
   

 

Bilimsel Program 2. Gün: 31 Mayıs 2019, Cuma

08.00-09.00 Poster ( poster başında sunum) (Haliç Park Otel, Fuaye Alanı)

09.00-09.45

Konferans: “Common cultural herritage in Greece/Turkey” (Asklepion)
    Konuşmacı: Stylianos Lagarakis, (Çev: Berna Gökengin)
    Oturum Başkanı: Abdülkadir Çevik

09.50-10.35

Konferans: “Toprak sesleniyor: bana başka masallarla gel” (Asklepion)
    Konuşmacı: Levent Küey
   Oturum Başkanı: Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu

10.40-11.35

Konferans: “The inner theater” (Asklepion)
    Konuşmacı: Agnes Dudler, (Çev: Ethel Eskenazi)
   Oturum Başkanı: İnci Doğaner

11.45-13.15

Atölye Çalışmaları (Asklepion)

1. Eda Ünlü Sağdıç & Aslı Özyıldız “Toprağımın bedenimdeki tınısı” (dans ve müzikle)

2. Ayşe Altan & Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü “Gelin toprağınızı/toprağımızı birlikte işleyelim”

3. Barış Tok & İnanç Sümbüloğlu “Toprak Bedenim: hareket ve dansla bedenimi işliyorum”

4. Berna Gökengin & Emine Pişmişoğlu “Köklerden yaprağa aktarılanlar, kalanlar”

5. Ejder Akgün Yıldırım “Protagonistin travmatik öyküsünü çalışmak: genel ilkeler, kör noktalar, zorluklar”

6. Enise Çoban Çalışkan & Ali Kuserli  “Zihin ağacımın kökleri belleğimin toprağında…”

8. Işıl Bulut “Umuda çağrı”

9. Tülin Acar & Tuğba Yücel “Çocukluk bahçemde psikodrama”

10. Özlem Ulutaş Akarken & Gözde Özer Danış "Hayat Ağacımın Tohumları & Meyveleri"

12.30-14.00

Öğle Arası

14.00-14.45

Konferans: "Toprağın çağrısı ve ikilemlerimiz (Psikodrama)" (Asklepion)

   Konuşmacı: Nuşin Sarımurat Baydemir
   Oturum Başkanı: Gül Şendil

15.00-18.00

Grup Uygulamaları (Asklepion)

1.Eva Fahlström Borg  & Hande Karakılıç Üçer “Donmuş Travmayı Çözmek – Travmadan Dayanıklılık ve Şifaya”, (Çev: Hande Karakılıç)

2.İnci Doğaner & Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü “Derin beden dili”

3.Agnes Dudler “My inner land: Wandering through the landscape of my soul”, (Çev: Ethel Eskenazi)

4.Maurizio Gasseau “Our dreams in the Land of Asklepios to create Hope for Future”, (Çev: Ekin Başar)

5.Bahar Gökler “İnsanın bilinçaltı saklancası, toprağın altında yatar”

6.Arşaluys Kayır “Yadigar; kimden kime, nereden nereye”

7.Tülin Kuşgözoğlu & Berna Arapaslan “Köklerin fısıltısı dalların şarkısı”

8.Stylianos Lagarakis “My grand parents homeland. The intimate memories from our grandparents”, (Çev: Berna Gökengin)

9.Grete Leutz  “The legacy of the Pergamon Asklepion to the Healing Arts in our time”, (Çev: M. Can Ger)

11.Nevzat Uçtum Muhtar & Hülya Deniz “Toprağımda kadın ve erkek manzaraları”

12.Judith Teszáry “To explore the legacy of our ancestors and insight about our loyalties to them”, (Çev: Gamze Arpacı)

13.Işıl Vahip “Grup normları ve terapötik tutum”

18.15-19.15

Diploma Töreni (Asklepion)

20.00-23.00 Gala Yemeği (Les Pergamon Otel)
 

 

 

Bilimsel Program 3. Gün: 1 Haziran 2019, Cumartesi

08.00-11.00

Enstitü Genel Kurulu (Rakasta Otel)

11.30-12.15

Konferans: “Psikolojik sembolizm: Bedenin duyum ve imgelerinden gelen anlamlar ve çözümler” (Asklepion)
    Konuşmacı: İnci Doğaner
   Oturum Başkanı: Bircan Kırlangıç Şimşek

12.15-13.30

Konferans: “Toprağın sesini dinlemek” (Asklepion)
    Konuşmacı: Nevin Eracar & Bülent Kılıçaslan
    Oturum Başkanı: Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü

13.30-14.30

Öğle Arası

15.00-18.00

Grup Uygulamaları (Asklepion)

1.Eva Fahlström Borg  & Hande Karakılıç Üçer “Donmuş Travmayı Çözmek – Travmadan Dayanıklılık ve Şifaya”, (Çev: Hande Karakılıç)

2.İnci Doğaner & Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü “Derin beden dili”

3.Agnes Dudler “My inner land: Wandering through the landscape of my soul”, (Çev: Ethel Eskenazi)

4.Maurizio Gasseau “Our dreams in the Land of Asklepios to create Hope for Future”, (Çev: Ekin Başar)

5.Bahar Gökler “İnsanın bilinçaltı saklancası, toprağın altında yatar”

6.Arşaluys Kayır “Yadigar; kimden kime, nereden nereye”

7.Tülin Kuşgözoğlu & Berna Arapaslan “Köklerin fısıltısı dalların şarkısı”

8.Stylianos Lagarakis “My grand parents homeland. the intimate memories from our grandparents” (Çev: Berna Gökengin)

9.Grete Leutz  “The legacy of the Pergamon Asklepion to the Healing Arts in our time”, (Çev: M. Can Ger)

11.Nevzat Uçtum Muhtar & Hülya Deniz “Toprağımda kadın ve erkek manzaraları”

12.Judith Teszáry “To explore the legacy of our ancestors and insight about our loyalties to them”, (Çev: Gamze Arpacı)

13.Işıl Vahip “Grup normları ve terapötik tutum”

18.15-18.45

Kongre Kapanış Programı

19.30-23.00 Kumsal Partisi (Haliç Park Otel)
   
   


       

Önemli Tarihler

Kurs tarihleri:
29 Mayıs 2019
Kongre tarihleri:
29 Mayıs - 1 Haziran 2019
Erken kayıt son tarihi:
20 Nisan 2019
Bildiri gönderimi için son tarih:
15 Nisan 2019

Derneklerimiz

Destekçiler

Konuşmacılar / Grup Liderleri

Hande Karakılıç Üçer, Türkiye
Eda Ünlü Sağdıç
Gözde Özer Danış, Türkiye
Tülin Acar, Türkiye
Judith Teszáry, İsveç / Macaristan
Nevin Eracar, Türkiye
Özlem Sürel Karabilgin Öztürkçü, Türkiye
Ali Kuserli, Türkiye
Grete Leutz, Almanya
Bircan Kırlangıç Şimşek, Türkiye
Cüneyt Evren, Türkiye
Hülya Deniz, Türkiye
Barış Tok, Türkiye
Agnes Dudler, Almanya
Umay Oğuzhanoğlu Akay, Türkiye
Işıl Bulut, Türkiye
Nevzat Uçtum Muhtar, Türkiye
Levent Küey, Türkiye
Tülin Kuşgözoğlu, Türkiye
Enise Çalışkan Çoban, Türkiye
Stylianos Lagarakis, Yunanistan
Bahar Gökler, Türkiye
Aslı Özyıldız
İnanç Sümbüloğlu, Türkiye
İnci Doğaner, Türkiye
Osman Topak, Türkiye
Özlem Ulutaş Akarken, Türkiye
Bülent Kılıçaslan, Türkiye
Işıl Vahip, Türkiye
Tuğba Yücel, Türkiye
Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu, Türkiye
Emine Pişmişoğlu, Türkiye
Ejder Yıldırım, Türkiye
Arşaluys Kayır, Türkiye
Nuşin Sarımurat Baydemir, Türkiye
Berna Arapaslan, Türkiye
Berna Gökengin, Türkiye
Eva Fahlström Borg, İsveç

 

Powered byy Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.